VIRTUAALTUUR - MIS SEE ON?

Virtuaaltuur on virtuaalne arvutis või nutiseadmes kuvatav tuur Sinu ettevõttest, kultuuri vms objektist, kasvõi linnaosast jne. Ütleme et see on täpsem ja võimalusterohkem kui Google streetview. Võimalik on "kõndida" läbi erinevate ruumide, kuvada infotahvleid, youtube videosid jne. Kõike seda täpselt nii palju või vähe kui on soovi. Kui tuleb ette oluline remont või ruumide uuendamine saab ka virtuaaltuuri uuendada, muutes vaid vajaminevat osa.

KUIDAS SEE KÄIB?

Kogu protsess hakkab konkreetse plaani paika panemisest. Soovin teada objekti kohta võimalikult palju vajaminevat infot, asukoht, ruumide arv, kas peaks tuur olema naturaalse valgusega nö päevasel ajal (tööruumid) või öine (ööklubi). Millal on võimalik tulla pildistama - asutuse töövälisel ajal. Kohale tulles teen igast soovitud ruumist spetsiaalse statiivi peal umbes 12 fotot. Pildistan Canon EOS 5Dmark3 kaameraga ja Sigma 20mm Art objektiiviga millega tuleb tulemus kvaliteetne. Samas on vaja silmas pidada ka valguse muutust (päevasel ajal liiguvad pilved päikese ette vms).

Edasi kui kõik ruumid on pildistatud hakkab töö fotodega. Kõigepealt tuleb võimalikud vead kõrvaldada, nagu näiteks kusagilt lahtine tapeedinurk vms, kui on peegliga saalid siis eemaldada peeglist statiiv ja kaamera jne. Seejärel vastava programmiga liimitakse fotod üheks panoraamfotoks seda vajadusel veel töödeldes. Seejärel kui kõikide ruumide panoraamfotod on valmis hakkab virtuaaltuuri loomine. Selleks on jällegi vastav programm koos kõigi võimalike lahendustega.

Kui ka Sina soovid oma klientidele pakkuda virtuaalset kohalolu siis võta minuga ühendust: Kontakt

Lõpptulemus tuleb selline: